Aktivity

Stručný výčet aktivit naší organizace

Všechna činnost, kterou provádíme je spjata s dětskými oddíly, které v rámci organizace působí nebo působily. Každý oddíl pořádá pravidelné schůzky, jednodenní a víkendové výpravy, prodloužené akce v období podzimních prázdnin a letní tábory. Informace o aktivitách jednotlivých oddílů, naleznete na jejich webových stránkách. Menší část našich aktivit, je plánováná jako mezioddílová a je tedy určena pro všechny členy (některé akce i pro veřejnost) naší organizace.

Základní akce

Akce pro veřejnost

Bez prezentace na veřejnosti lze těžko vytvořit kvalitní členskou základnu. O činnosti se musí okolí dozvědět a rozvěšováním letáků se toho příliš vyřešit nedá. Akce pro veřejnost u nás probíhaly v dřívejších letech

Kurzy vstupní kvalifikace – Výzva + Zapalovač

Od roku 2006 spolupořádáme kurzy vstupní kvalifikace, určené mladým vedoucím ve věku 14–18 let, z celé ČR. Poslední kurz proběhl v roce 2018. Podrobné informace na této stránce.

Oddíl Poutníci, který již dnes působí v jiné organizaci, pořádá kurzy pro zajínající vedoucí - Zapalovač

Akce pro starší a pokročilé

V letech 2005–7 jsme pořádali týdenní tábory pro starší a pokročilé členy oddílu. Tradice nepokračovala z důvodu nedostatku členů té správné věkové kategorie.

Cykloakce

Od roku 1999 do roku 2008 jsme pravidelně pořádali cykloakce. V letech 1999–2003 šlo o týdenní letní putování v dalších letech pak akce o prodloužených víkendech.

Jiné akce

Borcovky - vzdělávací jednodenní akce pro širokou veřejnost