O nás

mop-tulaci-znak-maly Jsme skupina lidí, která věnuje svůj volný čas smysluplnému naplnění volného času dětí. V létě, v zimě, na jaře, na podzim, vždy když je potřeba, nás najdete v situacích, nad kterými většina „normálních“ lidí kroutí hlavou. Není přece nic lepšího než popisovat do noci 3 metry vysokou dřevěnou pyramidu, bourat v noci za občasného osvětlení tábor, zkoušet kdo vydrží déle ležet ve stanu či hrát golf dřevěným klackem v oranžových gumových rukavicích a snažit se míčkem trefit do díry v metr vysokém pařezu.

Přiznáváme otevřeně, že naše činnost není pro každého, ale každý bez rozdílu barvy čepice a bot si jí může vyzkoušet. Nikoho do ničeho nenutíme, naším základním heslem je „dobrovolnost“. Počátky naší činnosti sahají do hluboké minulosti. Vše začalo roku 1983, kdy se od oddílu Poutníci, který působil pod Pionýrskou skupinou Štafeta, oddělila jedna z družin, která si začala říkat Tuláci. Šest let trvalo, než se Tuláci rozdělili na Malešickou a Karlínskou větev a toto rozdělení existuje do dnešních dob. Naše působení pod organizací Pionýr skončilo v roce 2002, kdy jsme zakotvili v Českém svazu ochránců přírody (přesněji v jeho složce Sdružení Mladých ochránců přírody), která se v roce 2012 změnila na Mladé ochránce přírody.

Jsme rozděleni do třech oddílů a to Tuláci Karlín se sídlem v Praze 8 – Karlíně, Tuláci Malešice se sídlem v Praze 10 –  Malešicích a Poutníci se sídlem v Praze 10 – Vršovicích. Každý oddíl se zabývá svojí celoroční činností s dětmi, má vlastní program, ale během roku se koná několik společných akcí.

Máte-li jakékoliv dotazy obraťte se na nás. V případě že chcete přihlásit své dítě do nějakého oddílu obraťte se přímo na vedoucí oddílů.

Co se chystá

««« leden 2018 »»»
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Všechny události

Podporují nás

Mladí ochránci přírody

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy

Magistrát hlavního města Prahy